| quallyta a întrebat:

Heii :* Sunt in clasa a 8 a si am media de admitere la liceu 8, 57... Vrei sau intru in N. Titulescu (Craiova) sau Pedagogic numit si Velovan dar s-a intrat cu media putin peste 9 gen 9, 02 si 9, 12... Credeti ca pot intra anul asta daca am media 8, 57? :**

Răspuns Câştigător
| xBebee a răspuns:

Heii. Nu te speria. Notele au fost aşa de mari pentru că anult trecut jumătate din media de admitere a fost media generală a claselor 5-8, anul ăsta e doar un sfert din medie.Aşa că notele vor mai scădea, după părerea mea, doar dacă nu s-au luat note foarte mari în examene. Eu zic să nu te impacientezi şi să treci pe foaie ambele licee în odrinea dorită. Intreresează-te la colegi sau cunoştinţe cine unde vrea şi ce medie de admitere au şi fă-ţi o oarecare idee. Din câte ştiu anul acesta nu s-au luat note prea mari la examene aşa că probabil vei intra. :*
Multă baftă! Sper că te-am ajutat.
-Anunţă-mă şi pe mine dacă ai intrat, doar de curiozitate.-

| quallyta explică (pentru xBebee):

Nu sunt note foarte mari :3 Mie mi'au zis multi sa tin mai mult cont de cele din 2012... Si toti cu care am vb mi'au zis ca intru fara probleme :3 Dar imi e oarecum fica :* Uite id meu ma poti baga in lista mirelagoaga@yahoo.com

| xBebee a răspuns (pentru quallyta):

Ţi-am dat add. Vorbim :*!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, ai şanse de a fi admis/ă!

Toate cele bune.