| DeniiSlipknot a întrebat:

Heii ^^ Am luat in examene 7.20 la mate si 7.90 la romana media fiind 7.55. Cu media pe ani, am o medie de admitere de 7.75. Credeti ca am sanse sa intru la un liceu care anul trecut s-a intrat cu cea mai mica medie 7.67?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Posibil!

Mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Toate cele bune!

| KMaddieK a răspuns:

Asta depinde de media candidatilor la acel liceu.