| carlastefania3 a întrebat:

Heii TPU. Sunt clasa a 12a la liceul pedagogic, profil vocational. Pe parcursul acestor ani m-am tot gandit si dupa liceu as vrea sa devin politista. Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa absolvirea liceului, cu diploma de bacalaureat, va trebui sa candidezi si sa reusesti la admitere la o scoala de politie, fie Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti (pentru ofiteri), fie o scoala de agenti de politie din Campina sau Cluj (pentru agenti de politie).

| CodrutElian1990 a răspuns:

Atentie! Daca se mentine calendarul de anul trecut, dosarul trebuia depus pana pe data de 15 noiembrie.