| Alexandra2525 a întrebat:

Heii :3 Vreau sa dau in liceul pedagogic profil vocational si as vrea sa stiu cineva care mai e acolo sa imi spuna si mie in ce consta probele de aptitudini, e greu, e usor ce medie imi trebuie sa intru si tot felul de chestii din astea :*
Astept raspunsuri :*

Răspuns Câştigător
| rememberme24 a răspuns:

O prietena de-a mea a intrat anul trecut la liceul pedagogic pe acelasi profil.A trebuit sa dea in mai anul trecut probele de aptitudini: a recitat doua strofe dintr-o poezie, a cantat un cantec din clasele V-VIII, a reprodus printr-un desen doua obiecte propuse de comisie, a citit un text la prima vedere, si a purtat o conversatie cu comisia de evaluare pe o tema propusa de aceasta.Rezultatul acestor probe se apreciaza cu admis sau respins. Odata ce ai fost admis, te duci si dai evaluarea nationala cu toti colegii si apoi la acest liceu se intra in ordinea mediilor obtinute.Amica mea a intrat cu 8, 67 dar cea mai mica medie a fost 7, 45, deci ai toate sansele sa intri la acest profil printre primii.Succes!