| ancu86 a întrebat:

Hello. Am si eu o intrebare, sper sa ma puteti ajuta... Am de gand sa fac modulul pedagogic, insa nu am inca diploma de licenta: este obligatorie sau nu? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Normal ar fi fost sa l faci in para; el dar cu facultatea dar poti sa l faci acum chiar daca nu ai licenta. Fa si cursul si da si licenta nu neglija ca nu reusesti sa ti iei serv fara.

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Aveai posibilitatea de a-l face in paralele cu facultatea fara sa il platesti. Nu cred ca ai neaparat nevoie de licenta pentru a-l putea face.

auran
| auran a răspuns:

Depinde, daca doresti sa te angajezi in domeniu, in functie de institutie, ti-l poate cere sau nu...

| Ornella a răspuns:

Dupa terminarea facultatii, modulul e plateste, la Cj costa aproximativ 1200 ron, probabil o sa ti se recunoasca si cateva discipline si atunci se mai scade din pret! Inscrierile se fac in perioada septembrie-octombrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu iti trebuie licenta, eu am facut acel modul, si l-am terminat inainte de a luat licenta

| IqStorm a răspuns:

Nu. Acest modul se poate şi în cadrul facultăţii fără a trebui să plăteşti suplimentar unul particular.

| ancu86 explică:

Well, in timpul facultatii nu ni s-a permis sa il facem. Am terminat Limbi moderne aplicate la Cluj, si cand am inceput eu anul 1 s-a scos din programa, pentru ca, vezi doamne, era nedrept pentru cei de la filologie: ei ar fi putut profesa intr-un singur domeniu, iar noi in doua. straight face Trist...