| Bianca996 a întrebat:

Hello everyone happy Am şi eu o întrebare big grin Ce locuri de muncă aş putea găsi dacă vreau să fac facultatea de matematică, ca ce aş putea lucra? (în afară de profesoară)...La facultate o să fac şi ceva informatică, dar din câte am înţeles o să primesc calificare doar pe matematică...

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Facultatea de Matematica nu te ajuta sa fii contabil. Poti sa fii profesoara sau informatician-programator, administrator de retea, specialist in baze de date, specialist in tehnologii web, daca faci specializarea Informatica.

| Bianca996 explică (pentru ElenaSA):

Tocmai asta e ideea, eu nu as vrea la informatica, ca sa pot sa fac toate astea..as vrea matematica

| ElenaSA a răspuns (pentru Bianca996):

Atunci la Matematici aplicate-pentru domeniile financiar si mecanica.

| theodorafemme2001 a răspuns:

Contabil, cu toate ca este cam greu.

| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Daca iti place matematica asa mult da si tu la arhitectura navala si in norvegia se cauta cu disperare, castigi apoi sume de 15.000-20.000 de mii de euro! fi desteapta facultatea e la Galati se numeste dunarea de jos... daca imi placea mie ma duceam eu!