| Bazyks a întrebat:

Exista vreo facultate in Bucuresti care se axeaza pe informatica si matematica fara fizica?(in afara de facultatea de matematica si informatica) Matematica si Informatica sunt ok pentru mine, dar fizica e imposibila.Cum ar fi cibernetica economica la care din cate stiu nu dai admitere la fizica

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce treaba are fizica cu facultatea de informatica? Admiterea se da la matematica

| Bazyks explică (pentru suntserios):

Un exemplu ar fi politehnica la care ai matematica si fizica. Poti alege geometrie in loc de fizica dar tot fizica se face in facultate.Eu vreau o facultate unde as putea sa scap oarecum de ea.

| suntserios a răspuns (pentru Bazyks):

Pai ai doua alegeri mari si late.

AC de la Politehnica si daca mergi pe sectia de Tehnolgie a Informatiei nu faci decat 1 semestru de fizica de baza si atat.

La facultate de matematica si informatica sectia informatica aproape sigur nu ai nicio treaba cu fizica

| Bazyks explică (pentru suntserios):

La AC nu dai admiterea din fizica?

| suntserios a răspuns (pentru Bazyks):

Ba da la AC intr-adevar dai, la facultate de mate si info de la Universitate nu dai