Heloow as vrea sa ma angajez intr-un hotel dar as vrea ca receptioner imi puteti spune daca ati mai lucrat asa cam cum este.iti trebuie ceva experienta? sau ce iti trebuie ca sa fi receptioner? va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Finetti1313 a răspuns:

Trebuie sa ai un CV bun, aspect dragut si daca ai si experienta e mult mai bine, dar nu e o problema pentru ca cei mai multi angajeaza receptionerii fara nici un pic de experienta in domeniu. Trebuie sa te prezinti cat mai Business si sa fi amabil. Am multe prietene care sunt receptionere in hotel si le merge foarte bine. E o meserie placuta. Multa bafta!winking funda puppy dog eyes

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să cunoști o limbă de circulație interațională, experiența este bine venită la C.V., etc.
Succes!
Pa, pa.