| Nastas_Vlada_2001 a întrebat:

Hey,anul acesta sunt a IX a nu știu unde să plec mai departe,ai mei spun la liceu alții spun că mai bine să plec la colegiu,dar nu știu unde, ajutațimă vă rog

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cum adică liceu sau colegiu?

| Nastas_Vlada_2001 explică (pentru Bondarel99):

Da,am auzit păreri căci dacă plec la liceu nu se știe dacă voi da BAC-UL sau nu și decât să risc mai bine să plec la colegiu, iar alții îmi spun căci dacă plec la colegiu după ce termin cu diploma aia nu faci nimic, și nu știu ce să aleg

| Bondarel99 a răspuns (pentru Nastas_Vlada_2001):

Nu mai asculta astfel de păreri laughing
Colegiu sau liceu țin strict de denumire, in fond ambele sunt la fel, când vorbim despre liceu teoretic. Deci nu are importantă cum se numește.