| Cristina972 a întrebat:

Salut, anul acesta sfirsesc clasa 9. Ma gindeam mult unde sa plec mai departe. Am vrut sa urmez cursuri de cofetar-bucatar dar in ceva timp m-am razgindit, apoi doream sa plec la colegiu "Jurnalism si Comunicare " avind dorinta de a deveni un jurnalist, dar majoritatea parerilor despre aceasta meserie este negativa ( un mare pericol, lipsa timpului liber pentru sine si familie, si asa mai departe ), a ramas un nimic timp pina la sfirsitul anului scolar iar eu inca stau pe ginduri unde sa plec mai departe. Dati-mi va rog citeva propuneri unde sau ce meserie pot urma mai departe. Si unde ar fi mai bine sa plec la colegiu sau liceu? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mariukka a răspuns:

Sint si eu in aceeasi problema ca a ta (ma gindesc dar nu stiu precis unde sa ma duc la invatat mai departe)daca nu stii inca unde te duci alege liceul(eu ma voi duce la liceu cred)peste tot e greu acum

| Cristina972 explică (pentru mariukka):

Da, desigur e greu dar daca depui efort treci peste toate, plus la asta la colegiu mai pot primi si careva cunostinte in domeniul profesiei alese (de aceea si stau pe ginduri). oricum multumesc mult de parere.