| TiberiuVally a întrebat:

Hey! anul acesta termin clasa a 12 a,.si inca nu stiu ce sa fac cu viata mea... vreau niste sfaturi,ce cariera as putea sa am,adica ma pricep la limbile straine,am inclinatii artistice.,nu foarte deosebite...dar imi place arta, vreau sa ma dedic carierei,sa invat, dar sa am timp si pentru o familie,eu ma gandeam la designer sau bucatar, voi ce parere aveti, astept sfaturile voastre

Răspuns Câştigător
| Buburuză38 a răspuns:

Hei!

În primul rând, tu nu trebuie să te iei după sfaturile primite aici, poți doar să ții cont de ele, dar asta este pe deplin decizia ta, tu știi cel mai bine!
Gândește-te bine la asta, nu te grăbi să iei o decizie. Sinceră să fiu, deja e cam târziu, dar nu dispera; poți să mai stai un an acasă ca să te pregătești pentru o facultate bună, decât să dai acum la ceva ce nu te reprezintă. Meseria de designer effrumoasă, am avut și eu un gând în această direcție, dar eu nu am talent la desen.
Ai grijă de tine.

2 răspunsuri:
| d33a15 a răspuns:

Gandeste-te ce iti place sa faci cel mai mult dintre toate cele mentionate sus.ce te face fericit.si o sa-ti dai singur seamawinking

| Lunara a răspuns:

Ghid turistic merge daca esti bun la limbi si daca ai inclinatii spre arta. Poate ti-ar placea sa iti petreci ziua socializand cu grupuri de oameni pe teme artistice intr-un muzeu de exemplu.