| lyaswiss a întrebat:

Buna TPU. Imediat termin liceul și nu prea știu ce sa fac pe viitor. Cum ma pricep bine cu limba engleza și îmi plac limbile străine ce as putea sa urmez in continuare? Ma gândeam facultatea de litere sau psihologia, poate devin profesor sau ceva de genul. Voi ce părere aveți?

Răspuns Apreciat de Editori
| userjune90 a răspuns:

Salut!happy
Mă bucur mult ca îți plac limbile străine, este o ramură foarte plăcută și simpatică.
Ambele domenii sunt interesante și frumoase, însă îl vei alege pe acela unde te simți "acasă", unde simți ca poți zbura, sa zic, unde te simți fericit(a), unde simți ca îți este locul.
Meseria de profesor este frumoasa, la fel și altele... însă vei urma drumul destinat inimii tale după părerea ta.
Noi te susținem mult de tot și ne dorim sa fii fericit(a) pe drumul ales, unde te vei regăsi pe tine insuti, unde vei capătă experiente, unde vei capata iubirea de sine.
Suntem aici pentru tine, haideeee, îți urez succes maximmmmm!happy