| HeyTuHey a întrebat:

Hey, de cand eram mica am inceput si mi-a placut sa cânt. Doar ca, cu timpul, dorința de a fi cîntăreață sau actrița, a devenit din ce in ce mai mare. Si doi dintre verișorii mei canta, unul la instrumente si unul face rap. Amândoi au zic sa am voce. Si de cand eram mica imi făceam scenarii si jucam piese. Si chiar imi doresc asta. Aveti niste sfaturi, cum as putea sa devin... Nu radeti, va rog frumos, eu cand in permanenta, si sunt si in corul scolii, unde intra foarte putini oameni.
Chiar as vrea sa fiu actrita sau cantareata, dar nu stiu cum... Ma puteti ajuta?

Funda!

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Cel mai recomandat ar fi sa studiezi la Colegiul Dinu Lipatti, sectia actorie, ori canto ( ori, canto-popular) ( scuze, dar chiar nu stiu exact specializarile, dar te poti informa si singurawinking cert e ca, e un colegiu de arta care te va ajuta sa profesezi. Bineinteles, ca trebuie sa lucrezi mult si singura, individual sau cu un profesor de canto ca sa ai rezultate foarte bune.
Am doua prietene in Lipatti si cica e destul de ok...toata lumea se invarte in jurul lui Nicole Cherry laughing pentru ca si ea studiaza acolo laughing
Cat despre actorie, poti face niste cursuri speciale pentru asa ceva, daca intr-adevar ai talent.
Oricum, succes in orice vei face, ai ganduri foarte dragute pentru viitor happy Si mie mi-ar fi placut sa fac ceva in ceea ce priveste actoria, dar..meh.laughing

4 răspunsuri:
| Resurrection a răspuns:

Ia niste cursuri si participa la diferite concursuri, prinzi experienta iar daca esti buna, si incredere.

| Amegadaisuki a răspuns:

Poai mai intai inscriete la cateva cursuri de actorie poate undeva sa poata sa iti dea si o diploma invata sa canti la cateva instrumente iar apoi du-te la auditi pentru mici piese de teatru si daca esti talentata aceasta reteta este 100% succes big grin

| ardei795 a răspuns:

Nu stiu daca stii, dar formatiile dintre rude/frati sunt cele mai tari big grin. Ai auzit de R5 sau de Jackson 5? Ei bine, ele sunt formate din frati.
Ai putea sa iti faci o trupa cu verii tai. Invatati cateva cantece, le uploadati pe youtube, le spuneti tuturor despre voi si apoi cereti sa cantati la un local sau ceva. De asemenea, ai putea sa inveti si tu sa canti la ceva.
Succes!

| laury24 a răspuns:

Heii! Dacă îți dorești asta foarte tare si nu esti încă majora ai putea sa te apuci de YouTube STI tu sa Cânți si cine știe poate te descoperă vre- un producător bafta! happy