| Marin_Sara_1992 a întrebat:

Hey, eu as vrea sa ma fac manager pentru artiști internaționali, imi place foarte mult muzica și mi-ar plăcea sa colaborez cu artiști mari, de preferat cu trupe, dar mi s-a zis ca aceasta meserie nu imi garantează nimic și pot eșua, e foarte greu acum parca nimeni nu ma susține sa fac ce imi place, înainte sa descopăr pasiunea pentru muzica voiam sa ma fac avocat și toată lumea ma susținea, acum aproape toți zic ca exista riscul sa eșuez, eu imi doresc foarte mult și o sa lupt pentru a îmi îndeplini visul, aveți idee ce facultate mi-ar trebui pentru manager de artiști sau chiar impresar ( dar de preferat manager ) și credeți sa ma risc prea mult?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Nu riști nimic dar până să ajungi "manager pentru artiști internaționali" trebuie să te afirmi cu artiști de cartier sau ceva de genul low-level. Și pe lingă asta poate ar fi bine să mai faci ceva (trebuie să și mănânci) Dreptul e ok pentru ambele opțiuni!