| andreiminion a întrebat:

Mie imi place sa cant, multi spun ca am un mic talent, am facut canto. Vreau sa fiu artist! In urma cu ceva timp(cam o luna)am dat un mail unui impresar si el mi-a spus sa ii dau un demo(de pe tel). Problema este piesele din demo trebuie sa fie ale mele sau pot fi de la artisti celebri? Si as dori sa imi dati niste sfaturi pentru a-mi indeplini visul. Fara HATE!

Răspuns Câştigător
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Salutare!
Poți să cânți și piese ale altor cântăreți, dacă el n-a specificat că trebuie să fie ale tale.
Să fi cântăreț este destul de dificil, așa că-ți urez succes!
Și mda, atunci când înregistrezi acel „demo", ai grijă să fie liniște în jurul tău și să nu se audă nimic în plus pe lângă vocea ta și instrumental.
Trebuie să cânți cu versiunea karaoke, deoarece vocea ta trebuie să se audă clar. Ca să știe cum să-ți editeze vocea atunci când cânți sau dacă mai trebuie să lucrezi la ea. Trimite-i și piesa originală dacă o să cânți melodia unui cântăreț, iar dacă e melodia ta proprie, încearcă s-o cânți cât mai ok posibil ca să fie impresionat și să accepte să te ajute.
Mulțumesc pentru atenție
și succes!

| andreiminion explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Multumesc mult. Daca nu mai primesc raspunsuri iti dau funda.Ori cum meriti funda.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru andreiminion):

De ce? thinking
A, acum văd! Iar am scris un răspuns cât Chinawinking

| andreiminion explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Stiu dar e un raspuns foarte bun.Chiar sper sa ma ajute

4 răspunsuri:
| OpreaAdita a răspuns:

Mai intai invata a scrie. Fa-te dupa artist rolling on the floor)