| Isabela96 a întrebat:

Hey!
Ma intrebam ce materii iti trebuie pentru admitere ca sa devii psiholog criminalist.
Bilogie,goegrafie, romna, istorie?
Daca da ce mai exact din ele?

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ar trebui sa faci facultatea de psihologie plus cea de drept. La psiho nu se admitere, la drept se da argumentare logica. Depinde de universitate. Ce vrei tu sa faci nu are treaba cu geografia, istoria etc.

| Pământul a răspuns:

Romna si goegrafia nu sunt necesare pentru a fi admis ca psiholog criminalist. Bilogia este mai putin necesara decat trilogia dar este buna in lipsa celei din urma. Istoria nu este necesara deloc. Te-as sfatui sa inveti mai multa psihologie, pentru a fi admis ca psiholog criminalist.

| Isabela96 explică:

Http://criminology.md/new/index.php/ro/admiterea-2012/regul-ro
Aici am descoperit ca pot face o singura facultate si ce imi trebuie la admitere...dar nu stiu exact ce imi trebuie din materiile respective.

| ElenaSA a răspuns (pentru Isabela96):

Pai vezi ca este un institut din Republica Moldova. Daca ai pus intrebarea aici, cei care ti-au raspuns s-au raportat la sistemul nostru de invatamant.