| dyenutza01 a întrebat:

Hey, >prieteni!big grin< Apelez din nou la bunavointa voastra si va rog, daca stiti raspunsul, sa ma ajutati! Eu vreau o cariera in medicina, mai exact as vrea sa devin chirurg. La liceu vreau sa dau la profilul mate-info bilingv( mai am foarte putin timp pana in clasa a IX-a) si cred ca o sa intru, avand in vedere ca am 9.99 media pana cum... Apoi vreau sa fac Medicina. Daca se va putea, imi doresc in afara, daca nu, in Romania. Vreau sa stiu cat dureaza rezidentiatul, in functie de ce esti repartizat la spitale, care e cea mai buna facultate specializata pe acest lucru din Romania, ce se va face la cursuri, adica practica sau ne uitam la cai verzi pe pereti si invatamhappy In facultate! Si cam ce ar trebui sa am o cariera de succes, in afara de talent si multe cunostinte! Mersic>big grin

2 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Talent si dorinta de a persevera e tot ce ai nevoie, acum in Romania invatamantul schiopateaza.
Pe primele zece locuri se afla:

1. Universitatea Babes-Bolyai, Cluj
2. Universitatea din Bucuresti
3. Universitatea Transilvania, Brasov
4. Universitatea Stefan cel Mare, Suceva
5. Universitatea Lucian Blaga, Sibiu
6. Universitatea Petre Andrei, Iasi
7. Academia de Studii Economice, Bucuresti
8. Institutul Teologic Romano-Catolic, Bucuresti
9. Universitatea Alexandru Ioan Cuza, Iasi
10. Universitatea Romano-Americana, Bucuresti

| alexandrucorsate a răspuns:

Sa te rogi la Dumnezeu, ca dupa noi nu stim ce aduce ziua de maine macar daniela happy