| Mytzyy95 a întrebat:

happy am si eu o intrebare: Care sunt sansele pentru. a deveni designer vestimentar cunoscut ( ca si catalin botezatu sa dau un exemplu laughing ) in Romania? ce cursuri trebuie sa fac si unde? va rog nu raspundeti asa : Pleaca din Romania... e o tara in care nu vei reusi niciodata... multumesc big grin funda pentru. cel mai bun raspuns happy happy happy a si am uitat ce iti trebuie pentru. a deveni un designer vestimentar?

Răspuns Câştigător
| AnotherCatWoman a răspuns:

In primul si primul rand, iti trebuie mult talent si ingeniozitate, o imagintie bogata si indemanare.
Apoi urmeaza bagajul de cunostinte. Poti sa urmezi o facultate( http://www.arteiasi.ro/artviz/html/tfac0301.htm ), sau sa te inscrii la niste cursuri ( http://www.adrianoianu.com/......entar.html ).
Dar, chiar si dupa ce ai terminat niste cursuri, drumul nu s-a incheiat. Trebuie sa iti faci niste cunotinte in domeniu, si sa te faci cunoscuta. Daca vei fi un bun executant, ideal ar fi sa te angajezi la o casa de moda sau la alti designeri deja cunoscuti.
drumul e destul de anevoios, asa ca va trebui sa stai sa te gandesti daca vrei asta cu adevarat si daca esti dispusa sa depui mult efort pentru a iti atinge visul...
Bafta!

1 răspuns:
| jan33tt a răspuns:

Trebuie facultatea de design.si sa stii sa desenezi.