| BiancaAndreeaa a întrebat:

As vrea sa mă înscriu la niște cursuri de actorie. Puteți sa îmi spuneți Cum se desfășoară? Ce sa face la primele lectii ( mă refer la exercitii) as vrea sa știu Cum e și la ce sa mă aștept. Dau funda pt răspuns complet

2 răspunsuri:
| PinkPanther001 a răspuns:

Pai faci ce ti se spune acolo.Se desfasoara normal,vor incerca sa te initieze,o sa incerce probabil sa vada ce tip de actrita esti,ce roluri ti se potrivesc (pozitive/negative), sau iti vor da un rol, asa cum se intampla adesea, pentru un spectacol care se afla in pregatire, oricum trebuie sa ai dictie buna, sa vorbesti un pic mai tare, sa zambesti, sa nu fii incordata.

| TiberiuPopovici a răspuns:

Exercitiile de actorie incep de la a exista pur si simplu intr-un spatiu. Apoi, se dezvolta pe rand atentia, concentrarea, comunicarea, simturile, respiratia, dictia etc. Abordarea variaza in functie de profesor. Iti recomand din tot sufletul Cursurile Metamorfic! Pentru mai multe detalii, intra pe www.metamorfic.ro - sunt cursuri atat pentru adulti, cat si pentru copii!