| GoMan a întrebat:

Cum monetizez un blog sau cum castig bani din el?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti faci blogul, inveti mult SEO, foarte mult SEO, respecti zeci de conditii de la Adsense si pe urma il mometizezi facandu ti un cont de Adsense.

Insa ai nevoie de vreo cateva mii de vizite unice pe zi ca sa scoti macar 20-30$ pe luna, iar la nivelul asta de vizite ajungi in cateva luni serioase de munca

| William a răspuns:

Din reclame.

| Anonimuserr a răspuns:

Pui reclame pe el Google Adsense si contactezi si pe EMag pc garage. Dar in functie de cate accesari ai ep acele reclame castigi 1 cent sai putin mai mult.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Nu prea ai cum. Poti doar sa il vinzi unor persoane care il vor pentru publicitate etc.
Doar cei de la google platesc pentru AD-uri dar trebuie sa ai un numar foarte mare de vizite pe acesta.

Răspuns utilizator avertizat
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru GoMan):

Se pot face bani dar nu clipind din degete. Iti recomand sa incerci pe youtube.

| Skiller1997 a răspuns:

Trebuie sa faci ceva de vanzari sau marketing

| diasasak a răspuns:

Cauta pe google florin rosoga bloggerul onest de dezvoltare personala si intra in legatura cu el- el face bani asa

Răspuns utilizator avertizat