| adrili10 a întrebat:

Cum pot sa fac cu blog si cum sa castig bani cu ajutorul lui.Dau funda. Rapid.

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Ai site-uri de blogging gen blogger, blogspot prin are iti poti face un blog.
bani din asta nu poti face decat prin afisarea reclamelor. parca prin Google SEO si Ad revenue...sau ceva de genu.

nu e rentabil oricum pentru ca majoritatea reclamelor sunt blocate prin adblock. si pe langa asta trebuie sa ai continut care sa genereze interes.
Un blog nu v-a genera un venit decent, un site cu continut general, genereaza cam 2-3 euro/1000 de vizitatori.
venitul insa variaza in functie de continut, de nisa pe care te axezi, limba, etc.