| PAV21 a întrebat:

Hey TPU!
Din ce se da admiterea la Scoala de Subofiteri a Fortelor Terestre specializare Infanterie sau Politie Militara? Si ce grad ies dupa terminarea scolii?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa indivizi care vorbesc din auzite. Eu am intrat la academie fara nici un leu. Daca inveti, intri. Uite ghidul candidatilor la maistri si subofiteri. Mai citeste pe acolo si apoi pune intrebari! http://bit.ly/33ROJHE

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am uitat! Scuze! Gradul este sergent. Specializarea Politie Militara se face printr-un curs ulterior.

| PAV21 explică (pentru Salontanul):

Ulterior cand mai exact?

| Salontanul a răspuns (pentru PAV21):

Dupa terminarea scolii. Daca vei corespunde din punct de vedere fizic si alte criterii, vei fi trimis la curs.

| gabicoo a răspuns:

Se dă din portofelu' lu tăticu'. De preferat Euroi dar merge și leuții!
laughing
Funda?
laughing

| Salontanul a răspuns (pentru gabicoo):

"Leutii merge" ca "e" mai multi! Daca erau sub 50 era alta treaba. Bine ca dai raspunsuri dar nu ai habar de limba romana!

| gabicoo a răspuns (pentru Salontanul):

Prea le pui pe toate la suflet!
happy
Răspunsul a fost la "mișto"!

| Salontanul a răspuns (pentru gabicoo):

Ok dar cand pui un raspuns "la misto" il pui si intre ghilimele. Sa fii sanatos!