| Razvyy25 a întrebat:

happy Stiti ceva de incadrari directe la politie in 2016?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Posturile par a fi blocatele cele din instituţiile de stat de vreo 5 ani de zile, se fac încadrări mai greu. Se mai scot posturi la concurs din când în când, în funcţie de pregătirea ta, facultate te poţi încadra în postul care corespundă pregătirii tale. E bine să urmăreşti site-ul poliţiei române.
https://www.politiaromana.ro/ro/cariera/posturi-scoase-la-concurs şi vezi în funcţie de oraşul tău. Să vedem din 2016 dacă se rezolva ceva în bine şi se vor redeschide noi posturi, precum şi crarea de noi locuri de muncă conform competenţelor fiecărei persoane, studii etc.