| Angelo1901991 a întrebat:

Ce sunt acelea incadrari directe in politie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt incadrarile ofiterilor/agentilor de politie la terminarea facultatii de politie/scolii de agenti de politie.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ioande la sat greseste. Acelea nu sunt incadrari directe. Incadrari directe sunt facute direct din viata civila din randul celor care au facut armata, dar acum sunt din ce in ce mai putini, deoarece ultimii militari rezervisti cu armata obligatorie au depasit varsta prevazuta. Mai sunt functii pe care se incadreaza persoane cu facultate cu specialitatea in domeniul respectiv, cum sunt: IT-isti, medici, finantisti, economisti, asistenti medicali si altele, specializari care nu se fac in academiile sau scolile de politie.