| andytza a întrebat:

Heya tuturor! Vreau sa ma ajutati si pe mine, binenteles cu un sfat! De mai mult de un an sunt plecata din Ro, de 6 luni lucrez in acelasi loc de munca si tin sa precizez ca la inceput era totul bine cu patronii, cu mama acestora care e mereu acolo! De cateva saptamani a inceput sa se schimbe comportamentul lor fata de mine.Au inceput sa fie reci, nu-mi vorbesc decat atunci cand au de facut reprosuri, mai nou nu le convine nimic din ceea ce fac! Ideea e ca nu le-am facut nimic, nu le-am zis nimic, motiv pentru care sa se comporte asa cu mine! Ma gandeam ca poate au problemele lor dar nu s-au mannifestat niciodata asa. Mi-am facut complexe sa nu cumva sa creada ceea ce cred strainii despre romani dar au camere de luat vedere deci banuiala asta o scot din discutie! Va rog sfatuiti-ma cum sa ma comport vis-a-vis de comportamentul lor fata de mine? Am doar 21 ani, o viata banala dar imi place sa ma multumesc cu ce am, nu am sperat niciodata la ceea ce nu am putut sa am! Deci ...astept sfaturi. va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cel mai bine este să vorbeşti deschis cu ei ţinând cont că în trecut v-aţi înţeles bine, care sunt problemele care au determinat acest comportament, dacă ai greşit cu ceva faţă de ei să repari, etc.
Mult noroc şi mulţi ani sănătoşi înainte.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

E bine sa ti faci treaba bine si sa nu mai insisti poate cu discutii. cu ei poate te considera .prea bagacioasa si doresc sa pastreze relatia patron. angajat la distanta. Fii mai distanta fa doar ce ai de facut si vezi cum merge treaba. Daca au ceva iti vor comunica ok

| andytza explică:

Ideea e in felul urmator : la inceput glumeam, povesteam chiar despre anumite lucruri... daca nu vorbeam eu ma intrebau de ce sunt suparata, imi spuneau ca trebuie sa fiu mai deschisa ca am doar 21 ani, toata viata inainte s.a.m.d...Eu i-am intrebat dar daca nu le-am facut nimic, nu vreau sa creada ca am facut ceva si mi-e teama ca au aflat insistand asupra subiectului .Ma rog.Va multumesc tuturor si va pup! Stiti cum se zice.`Tine cont de sfaturile altora dar nu-l lasa niciodata pe al tau`.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strainii sunt suspiciosi fara motiv pentru ca asa este natura umana, cineva din anturaj te-a vorbit de rau sau pur si simplu au pe altcineva cu care vor sa te inlocuiasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreabai cum poti. de ce sa-u schimbat? sa-ti spuna ce nemultumiri au ca sa te poti corecta. daca au pe altcineva, probabil va trebui sa pleci dar tot ei vor regreta ca asa se intampla de obicei. dar comunica cu ei ca altfel nu rezolvi nimic.