| mirela26 a întrebat:

El e logodit, dar in public ma pupa, ma imbratiseaza chiar de fata cu iubita lui sta mereu cu ochii pe mine, lauda felul cum ma comport cu tatal si familia lui, zice la toti ca sunt dulce, inteligenta(lucrez ca badanta in italia), cum explicati comportamentul lui?

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca sa te duca in pat, fiindca are impresia ca ai ceda usor unei aventuri scurte.

greece12
| greece12 a răspuns:

Perfecta minciuna!
O compatimesc pe logodnica lui,un asemenea comportament este de neacceptat!
Nu fi naiva,scopul lui e o aventura scurta care sa nu-l implice decat fizic, pana ii trece curiozitatea.
Abtine-te sa-i dai vreun semn ca ti-ar place ceva din ceea ce face, arata-ti chiar incurcatura in fata acestui comportament atat de "deschis" si "sincer bine intentionat" si explica-le ca intentionezi sa continui sa-ti faci treaba la fel de bine si fara acest gen de "amabilitati".
Chiar mai bine!

| mirela26 explică (pentru greece12):

Ai dreptate!

| greece12 a răspuns (pentru mirela26):

Toti avem dreptate!
Tine-l la respect si pune-l la punct!

| mirela26 explică (pentru greece12):

Sti,daca nu ar avea logodnica mi-ar placea.o sa ma comport cu el cu indiferenta! dar felul lui de a se comporta ma face confuza

| greece12 a răspuns (pentru mirela26):

Posibil si probabil simte ca ti-ar putea place, motiv pentru care cam isi permite asemenea libertati!
Numai ca nu e corect deloc!

| mirela26 explică (pentru greece12):

In veata asta nu e nimic corect

| mirela26 explică (pentru mirela26):

Cind sti ca o pers te place?

| greece12 a răspuns (pentru mirela26):

Cand face ca el sau cand ii sunt incuviintate mut genul asta de manifestari...

| mirela26 explică (pentru greece12):

Eu lucrez intr-un sat din Italia,am niste prietene cu care ies,si cind ma vede la bar se comporta foarte lipiceos cu mine fata de alte persoane ma ia de mina, poti jura ca suntem impreuna, multi cred asta mai putin eu.asa se comporta italienii? nu stiu dar acest comportament ma marcat...

| greece12 a răspuns (pentru mirela26):

Eu traiesc in Grecia, dar italienii sunt recunoscuti prin talentul lor de "cuceritori".Ai grija!

| mirela26 explică (pentru greece12):

Am 28 ani, dar nu am deloc experienta in dragoste, la 19 ani am cunoscut pe sotul meu si ne-am casatorit primul barbat din viata mea si ultimul.acum 3 ani a murit si nu m-a interesat altul, pina acum

| greece12 a răspuns (pentru mirela26):

E bine nici acum sa nu te intereseze,de fapt, e cel mai bine.
Regret mult ce ti s-a intamplat, vorbele nu ajuta aici.

| mirela26 explică (pentru greece12):

Sunt asa deprimata, ti s-a intamplat sa te simti singura si prost in acelasi timp?

| greece12 a răspuns (pentru mirela26):

Da,mi s-a intamplat,chiar nu-ti poti imagina cat m-a atins povestea ta.
Si,ai mare nevoie de afectiune,de un suflet langa tine,sa simti ca ai un rost cumva,sa ai un motiv in plus sa te lupti.
Curaj,Mirela draga,nu deznadajdui,intotdeauna viata daca-ti ia,iti da si inapoi,poate indoit, datoare nu ramane, sa stii!

| mirela26 explică (pentru greece12):

Simt un gol imens.sti,cind simt ca ating cerul mereu cad si ma fac bucati

| greece12 a răspuns (pentru mirela26):

Ai obosit de singuratate..., de toate!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Cred ca are dreptate brigaela.Incearca sa nu ii mai dai atat importanta. poate el doar asta vrea! Iti dai si tu seama ca e logodit. deci altceva nu vrea! ...Renunta!

| kaylla a răspuns:

Draga Mirela, barbatul e dator sa incerce si femeia sa refuze sau sa accepte! Ai putea sa porti o discutie cu el si sa-i explici ca nu are un comportament normal pentru un barbat logodit! Daca vrea sa aiba o relatie serioasa cu tine s-ar desparti de logodnica lui si ar fi cu tine. Pune-te pentru cateva momente in situatia logodnicei lui si vezi daca ai putea accepta asa ceva si gandeste-te daca merita un asemenea barbat atentia si dragostea ta! Eu te sfatuiesc sa fii tare, sa nu cazi in capcana lui si sa-l pui la punct spunandu-i ca nu e bine si nici normal comportamentul lui! Mult succes!

| emabrumareanu29 a răspuns:

Tipul vreau doar sa te aduca in patul sau, pentru a-i indeplini placerile pe care sotia sa nu le ofera.Sa speram ca nu te vei indragosti de el, ca-ti vei face mai mult rau.