| ingerassecret a întrebat:

Bunakiss,as avea si eu nevoie de niste pareri si sfaturi de la voi.
M-am angajat de aproape o luna si jumatatea si acolo unde lucrez eu, este si un baiat si nu stiu cum s-a intamplat dar a inceput sa imi placa de el.Noi vorbim in fiecare zi, mi-a cerut si numarul, am facut schimb si de id de mess.In timpul serviciului se uita mai mereu la mine si imi zambeste, cauta diverse pretexte ca sa puna mana pe mine.Astazi spunea ca nu i-a mers bine ziua ca nu l-am pupat eusi tot felul de chestii din astea.Astazi cand sa plecam de la munca se pusese in fata usiii, si numai ma lasa sa ies si se uita la mine.
Mie imi estea rusine sa ii spun, poate ca el ma vede doar ce pe o simpla colega de serviciu si atat, nimic mai mult.
Nu stiu ce sa facsad
Voi ce parere aveti vizavi de comportamentul lui?
Ce ma sfatuiti sa fac mai departe?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O noua colega, mereu va deveni o tinta pentru colegii binevoitori. O fata cu capul pe umeri, se va feri de aventuri cu, colegii de munca. Ce-l putin mai asteapta sa vezi ce le poate pielea fiecaruia!

| hummmer a răspuns:

Si daca e vreun violator sau iti castiga increderea si te invita la el, de unde nu mai pleci[zici ca se pune in usa, are tupeu]? Pe de alta parte poate fi doar un baiat ce te place si ar vrea prietenia ta...

| Belluuu a răspuns:

Ramaneti preteni nimic mai mult altfel se vor scoate zvonuri, barfe., etc

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Daca vrei sa-ti pastrezi serviciul nu te combina cu el.

| redy04 a răspuns:

Te place. intreba-l ce parere ar avea despre un suc impreuna, etc. Bafta!

| sabi911 a răspuns:

Pai daca el nu are prietena, mai astepti vreo cateva zile sa vezi ce se mai intampla daca tot asa ramane relatia dintre voi, fa tu primul pas daca lui ii e greu, incercarea moarte n-are!