| john_1227 a întrebat:

Hi.TPU! am o intrebare care ma framanta de ceva vreme.eu sunt in clasa a 8 a si acusi trebuie sa sustin examenul de capacitate.intrebarea mea este:daca pic la una din cele doua materii(mate, romana)mai intru la liceu? adica daca la una iau 6 si la una 4 mai pot fi admis?

3 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Nu (cred). Dar nu iti fa griji vei lua. Pune mana si mai invata si crezi in tine, nu pleca cu o atitudine negativa.

| yasser25 a răspuns:

Daca nu iei la una din materii, trebuie sa repeti din nou incepand cu clasa a 5 a sad

| Irii a răspuns:

Cel mai rau o sa fii repartizat in septembrie, dar si atunci la cele mai proaste licee.