| anonim_4396 a întrebat:

Imi doresc sa ajung stewardesa. happy Ce liceu mi s-ar potrivi? Mai exact ce profil? Excluzand realul, insa totusi chimia imi place. Dar banuiesc ca acest profil include si matematica, multa.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AleAlbu a răspuns:

Poti sa faci orice liceu si orice facultate. Daca vrei sa lucrezi in tara trebuie sa faci Scoala de Aviatie Civila dar daca vrei sa lucrezi in strainatate nu trebuie penntru ca iti fac ei trainingul.Pentru mai multe informatii uita-te aici:
http://air-confidential.blogspot.ro/
sau aici:
http://skysteps.blogspot.ro/
Totusi iti recomand un liceu de geografie sau limbi straine pentru ca iti trebuie in aceasta meserie. Sper ca ti-am fost de ajutor :)

5 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Lol, trebuie sa arati bine si sa stii cateva limbi straine fb bine, deci un profil limbi straine, nu stiu ce matematica viseaza unii ca trebuie sa stii laughing daca ai castigat vreun concurs de miss pana acum si stapanesti perfect macar engleza atunci ai sanse ..cred ca trebuie sa ai minim 170cm inaltime

| Azµre a răspuns:

1) Trebuie să ai un corp perfect ca să te i-a ca stewardesă
2) Slabe șanse...

| Nyko05 a răspuns:

Este indicat sa faci un liceu de profil, doar ca este real, sunt eu in el, si sincer daca nu iti place matematica nu te sfatuiesc. Insa daca nu ma insel dupa liceu exista un curs pentru asa ceva thinking

| anonim_4396 explică (pentru Nyko05):

Da, este scoala de Aviatie Civila, cladirea aceea de langa Aeroportul Baneasa. Matematica nu imi place. Ma gandeam la un profil uman cu biologie si geografie. Sau sa fac ceva mai usor cum ar CN de Arte. Oricum pe langa scoala de aviatie trebuie sa o faculatate, sa am eventual. Pentru ca vorba aceea, stewardesa nu poti fi pana la 60 de ani. laughing

| Altintop a răspuns:

Daca iti place chimia si biologia, du-te la stiinte naturale, chiar daca e profil real si faci matematica faci o matematica mai usor de digerat decat cei de la mate-info.Pe fizica si informatica nu se pune prea mare accent la profilul asta, doar pe biologie, chimie si un pic pe matematica.