| AnaMaria2719 a întrebat:

Imi place destul de mult sa ajut oameni,zic eu. Prin ce meseri credeti ca le-as fi de folos, le-as aduce un zambet?

Răspuns Câştigător
| taviyamato a răspuns:

Nu, poti face scoala postliceala, eu spun ca e mai utila, medicina e de viitor, e la fel ca informatica. Poti urma o postliceala pentru. asistenta medicala si poti sa studiezi o limba straina pe langa engleza, franceza sau germana, si astfel te poti cara din Romania si ajuti oamenii, pe bani grei. Eu spun sa faci asta, o sa te ajute MUUUUUUUUUUUULT mai mult decat o facultate, eu am terminat o facultate si nu lucrez in domeniu decat ca voluntar laughing), e trist ca nu castig bani din domeniu, dar na

| AnaMaria2719 explică (pentru taviyamato):

Ai urmat medicina? Eu sunt la filologie si fac cam putina biologie si chimie

11 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

Asistent medical

| AnaMaria2719 explică (pentru taviyamato):

Este necesara facultatea de medicina obligatoriu, asa este?

| corolav a răspuns:

Animatoare.

| AnaMaria2719 explică (pentru corolav):

Proasta sugestie, ati inteles gresit intrebarea.

| CatalinaKaty a răspuns:

Psiholog sau Medic

| CarlyZ a răspuns:

Psiholog.
Bisous!

| aLeXz95 a răspuns:

Ar fi bine sa lucrezi la o agentie de RECRUTARE a fortei de munca, acolo cred ca ai face cei mai fericiti oameni daca le dai un servici(cei mai multi nu au asa ceva)winking

| AnaMaria2719 explică (pentru aLeXz95):

Suna interesant, ai idee ce facultate ar trebui sa urmezi sau sa ai vreo specializare?

| aLeXz95 a răspuns (pentru AnaMaria2719):

Nu stiu sigur, dar cred ca facultatea de stiinte sociale te-ar ajuta mult in acest domeniu(se potriveste cu acest job)

| Cateweline a răspuns:

Este chiar foarte usor doii dictor poctor
sau daca nu iti place sa fii doctor poti sa dai banii haine si foloase pentru cei care nau