| FunKesha a întrebat:

Voi credeti ca a fi actor este o meserie buna sau si cu stres(spuneti avantaje si dezavantajele acestei meseri)happy

Răspuns Câştigător
| Blackwoman27 a răspuns:

Din puncte meu de vedere da, avantajele sunt:esti conoscut apari la TV toata lumea stie si sunt fanii tai etc. Dar exista si un dezavantaj: esti departe de familie si porgramul obositor

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Meseria de actor este dupa parerea mea o meserie frumoasa si plina de satisfactii, ca oricare meserie trebuie sa ai talent, sa-ti placa ceea ce faci, pentru ca interpretezi diferite roluri in film, teatru, televiziune sau radio. Avantajul in aceasta meserie este ca devii un om de cultura, dotat si respectat. Dezavantajele acestei meserii sunt stresul, trebuie sa memorezi roluri de multe ori placute sau greu de interpretat, dar cand vezi ca la un spectacol toata lumea se ridica in picioare si aplauda atunci esti cel mai fericit om.

| BrD a răspuns:

Este o munca in care nu te obosesti fizic.
In schimb te stresezi enorm...
Castigi multi bani.
O sa ajungi ingafat...
Eu nu m'as baga in asa ceva tongue

| LoveYou2013 a răspuns:

Avantajele sunt :celebritatea si banii si dezavantajele sunt :reporteri, programul obositor si cateodata esti departe de familie