| DeiuțaBloșcuța a întrebat:

Imi puteti spune niste locuri de munca?
Sunt in clasa a 8 si anul viitor trec la liceu si nu stiu pe ce sa ma bazez, nu stiu ce sa ma fac cand sunt mare!
HELP

Răspuns Câştigător
| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Eu am stiut din clasa a 7-a ce vreau sa fac.Acum sunt boboaca la arte, pe profil arhitectura si stiu exact ce vreau sa devin.Acum depinde daca ai un talent sau poate iti place o anumita materie.Trebuie sa faci ceva ce iti place.

2 răspunsuri:
| maria14142 a răspuns:

Poti deveni medic, si sa dai pe un profi de stiinte ale naturii.
Sau sa optezi mai departe pentru facultatea militara.
Totul depinde de tine si de ce vrei sa faci cu viata ta. Sper ca te-m ajutat!winking

| TearsOfBlood a răspuns:

Varule, eu cand eram clasa a 8-a habar nu aveam ce voiam sa fac cu viata mea si mi se parea foarte normal.Am trecut a 11-a si inca nu stiu ce sa fac.
Eu la liceu am mers pe mate-info pentru ca nu am putut sa suport limba romana si pentru ca stiam ca nu pot sa ma fac mare lucru daca merg pe filo(lucru care mi-a fost spus de majoritatea profesorilor de la mine din clasa) si pentru ca eram foarte bun la matematica. Am ales liceu dupa media de intrare si dupa prestigiu.
Acum nu iti spun ca sa nu alegi filo sau alte profile ca mai sunt si avocati si politicieni(nu vrei sa fi asa ceva) care sunt platiti bine.
Alege ce iti place si ce crezi ca e mai bun si consulta-te si cu parintii tai.
Acum vezi-ti de copilarie si asculta de parintii tai si invata pentru examenu ala ca daca nu inveti sigur nu o sa mai ai de ales intre posturi.