| MyK1FoR2yOu3BB a întrebat:

Imi puteti spune despre profilul stiinte sociale. Adica pe ce materii se bazeaza, trebuie sa dau probe pentru a intra? Va rog am nevoie de aceste lucruri. Ofer funda

2 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Hei happy eu am facut acest profil. Se pune mare accent pe istorie, limbile straine, geografie, psihologie, logica, latina (pana in clasa a 10 a inclusiv ), sociologie, filozofie. Matematica vei face pana in clasa a 12-a, dar doar 2 ore pe saptamana si vor fi mai mult optionale. Din clasa a 11-a scapi de biologie, fizica, chimie.

| maria6 a răspuns:

Probele sunt aceleasi ca pentru orice alt candidat: romana si matematica la Evaluarea Nationala si mediile din clasele de gimnaziu. Se studiaza in principal istoria, romana, filosofia, psihologia, limbile moderne, geografia.