| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti va rog spune cand se fac inscrierile la postliceala?
Ma mai pot inscrie? Sau trebuie sa astept pana anul viitor? Si diploma de bac e obligatoare? As vrea sa lucrez in viitor ca asistent de farmacie sau asistent medical generalist.
Ofer funda

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Poti si fara BAC dar evident inscrierile s-au facut pana in septembrie, nu te poti inscrie asa cand vrei tu laughing aproape in luna noiembrie.
Bani sa ai de taxa, e cam 1000eur/an si sa inveti sa treci examenelewinking si e mult de invatat si pentru as. farmacie si AMG, si pentru farmacie trebuie sa fi AS pe chimie.

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Of ce te as bate la curulet laughing ai dreptate draga mai bine ma apuc de canto nu cred ca e de mine meseria asta avand in vedere ca de abia ma pot ridica din pat din cauza depresiei laughing nici legistii nu mai imi da sanse...
Poate o sa cant la biserici, avorturi carciume cine stie laughing ca visul meu sa spulberat am vrut sa concurez la x factor Romania da s-a dus pe p.a x factor nu mai incepe.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aahahaha, e o meserie greawinking
Incearca infirmier daca te pasioneaza lucrul in domeniul medical laughing
Vezi ca legistii nu se ocupa numai cu mortii laughing am ajuns eu si pe acolo laughing cand am fost avariata big grin, de dr legist nu mai fusesem examinata pana atunci ca in rest... laughing

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Tu nu prea ai fost examinata in ultimul timp de nimeni da na asta e alta poveste sti la ce ma refer laughing
Si pentru infirmier ce studii imi trebuie? Sau ce trebuie sa fac pentru a deveni infirmier sau asistent dermatolog happy

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Sa inteleg ca ai suferit un accident? Ce ai patit? Esti ok acum?

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru infirmier nu iti trebuie studii, doar teorie sa inveti, e o bibliografie si te pregatesti de acolo.
Asistent indiferent de specialitatea medicala in care activezi : bloc operator, pediatrie, orl, dermato sau la medicul de familie, etc trebuie postliceala si dupa diverse cursuri de pregatire.
Mai poti fi PARAMEDIC pe ambulanta/smurd, parca 6 luni sunt cursurile.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Violente si alte lovituri big grin, da, sunt ok.

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Am inteles nu mai are rost sa dezvoltam subiectu, banuiesc ca nu iti face placere. ma bucur ca esti ok happy

10 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Cred ca te poti inscrie daca mai sunt locuri.De ce nu te duci sa te interesezi? Poate te ia si nu pierzi un an degeaba, din cate stiu la postliceală nu trebuie neaparat diploma de bac

| anonim_4396 explică (pentru Raducons):

Da o sa merg sa ma interesez bine spui. da tot imi trebuie bac-ul daca ma voi angaja ca asistent sau poate nu cine stie.

| Raducons a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti cere diploma de asistent daca absolvi. Ultima diploma conteaza, nu cred ca te mai intreaba cineva de bac, doar daca vor sa gaseasca un motiv ca sa nu te angajeze, se practica acum pilaria. locurile bune sunt luate