| GigiDurul a întrebat:

In care domeniu sunt salarii mai mari?
Arhitectura sau Informatica (automatica)?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Clar informatica... in IT dupa 5 ani poti trece de 10.000 lunar net (dupa ce scazi toate taxele, ca sa-ti traduc), e cel mai buna platit domeniu din lume (si din ro).

Informatica (programator) NU se compara cu niciun alt domeniu la ora actuala.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In amandoua, depinzand de functia pe care o detii si de compania pentru care lucrezi.

| aXy99 a răspuns:

Ambele. Depinde unde te pricepi mai bine. Daca esti mediocru, mergi pe informatica.