| fuckeveryone a întrebat:

UBB informatica sau POLI automatica? happy

1 răspuns:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Depinde ce te pasioneaza mai mult. Daca mergi la informatica, te vei axa exact pe ce iti trebuie, vei invata foarte multa programare, deci spre partea de soft. Daca alegi automatica, vei urmari mai degraba partea tehnica, fizica a calculatorului, construirea si potrivirea pieselor; aici vei face ceva mai multa fizica si mai putina programare.
Personal, as alege informatica. Ma fascineaza mai mult logica din spatele ecranului decat cea a arhitecturii computerului, nu ca nu ar fi si aia importanta. Oricum, cele doua au un trunchi comun, insa la sfarsit se simte diferenta.