| RAY a întrebat:

In ce tara ati vrea sa munciti?

17 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Elvetia sau Norvegia!
Acolo sunt salariile cele mai mari! Peste 20 euro/ora.

http://www.incont.ro/......-opus.html

| RAY explică (pentru мιнαɛℓα36):

De Germania ce parere ai?

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru RAY):

Am prieteni acolo. Sunt platiti bine...Dar limba este al naibii de grea!hee hee Parerea mea! Se invata...mai greu, dar nu imposibil! happy

| RAY explică (pentru мιнαɛℓα36):

Ce limbi sti tu? da stiu mai ales gramatica

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru RAY):

Eu cunosc italiana si engleza!
Putin offtopic: inainte de a invata o limba straina, trebuie sa-ti cunosti foarte bine propria limba, mai ales gramatica! Nu mai zic de ortografie si punctuatie, dar macar elemantele de baza ale limbii romane! happy
Ba mai mult, ii urasc pe cei care au plecat din tara si in cativa ani, si-au uitat limba materna, invatarea altei limbi fiind o scuza!
Succes, Ray!

| RAY explică (pentru мιнαɛℓα36):

Romana nu-i limba mea, am fost fortat de viata sa stau in Romania din cauza unor probleme, viata mea trebia sa fie in Germania nu aici miha, stiu ca nu stiu romana dar crede-ma ca nici nu vreau nu am de ce sper sa uit limba asta sa invat germana fb si engleza

| morningstar a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Depinde in ce domeniu lucrezi.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru morningstar):

Da, cu siguranta! Insa facand un raport fata de alte state, tot acolo e mai bine...nu?hee hee

| morningstar a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Bineinteles!

| zdrangoi a răspuns:

In Tara Lenesilor!

| thegatekeeper a răspuns:

Norvegia, Finlanda, Germania sau Suedia.

| robijam a răspuns:

Tarile nordice. Oricare.

| zurick a răspuns:

Salut! As vrea prin Germania sau Anglia.Pa,pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca as avea posibilitatea as pleca maine in Italia,n-as mai sta o clipa aici in Romania,nu-i un loc de munca aici,abia supravietuiesti aici, nici in Italia nu-i situatia mai roz, dar macar cat de cat, acolo imi permit sa-mi iau un lucru, care nu-l pot lua aici.
Te pup!