| ale58 a întrebat:

In legutura cu admiterea la medicina Bucuresti, pot sustine examenul si la medicina militara, si la medicina civila? De exemplu daca nu intru la medicina militara, sa pot intra la medicina civila?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă dateleerioadele de înscriere la cele două îți permit aceasta. Dar trebuie să prezinți diploma de bac. Din câte știu se reține când faci înscrierea. Astfel, nu poți să te înscrii la ambele în același an.

| Nirvanaaa a răspuns:

Examenul e același.
E același subiect și la militară și la civilă. Se da in același timp.
Dacă pici probele: psihologice, sportive de la militară mai ai o șansa sa te înscrii la civilă, dar la examenul scris nu se poate. Nu e posibil nici transfer.

| Yuoia a răspuns:

Din ce stiu eu de la copiii cunostintelor mele, examenele la medicina se dau toate in aceeasi zi. Indiferent de oras, militara, civila, stomatologie, etc. Doar proba sportiva (eliminatorie) care se da la medicina militara se da cu mult timp inainte. Daca pici acolo te orientezi spre medicina civila. Altfel alegi una. Daca pici si vrei medicina, mai astepti un an.