| littlefirefy a întrebat:

In liceu se face geometrie?big grin... funda...

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Mda,se face dar nu asa cum se face in generala.Nu vei mai face atatea desene,ci te vei ocupa doar de functiile trigonometrice(fara desen pentru ca vei invata alte formule ajutatoare).Nu vei avea nevoie de rigla, echer sau compas, iar formulele din 5-8 nu prea te ajuta pentru ca vor fi altele noi si mai folositoare.
Din clasa a11-a se continua cu analiza matematica, o materie super, cel putin pentru mine.

4 răspunsuri:
| anotimp2 a răspuns:

DA, in a 9-a si a 10-a, dupa aia e inlocuita de analiza matematica love struck

| Helper004 a răspuns:

Da se facehappy

| littlefirefy explică:

Sunt la un profil economichappy

| Ana0545 a răspuns:

Depinde de profilul la care esti. In special, la matematica-informatica ai parte de geometrie. happy