| Andreea201012 a întrebat:

Incep sa plang and povestesc asa intamplare ieri eu l-am sunat pe Florin un baiat si i-am spus daca e suparat pe mine si a zis nu si eu vb cu el ii spuneam ca mi-e dor de el ca il iubesc si el era rece cu mine de acea am si inceput sa plang dupa aceea eu l-am intrebat pe el cand mai vii la mine in oras si a zis cand vreau eu si o prietena s-a bagat ea si ea mintea ca eu cica eu am iubit si m-a intrebat dc nu am venit la el sa ne sarutam si i-am spus ca nu mai aveam cu cine ca prietena mea a plecat cu iubitul ei si eu am plecat acasa si nu a inteles dupa aceea l-am sunat de pe alt tel si plangeam la tel si i-am spus gta tiai gasit pe altcineva si el a zis nu si eram bucuroasa ca imi zicea cuvinte frumoase si seara eu il sun de pe tel mamei tot asa rece vb si zice da bine aha si ii spun dar dc vb asa nu poti sa vb si el spune ca eu sunt la cald si el la frig afara ingheata si i-am spus daca vrei putem sa nu mai vb si a zis bine dupa aceea am auzit voce de fata si i-am spus gta acum esti cu iubitata si a zis da si a zis ca are ochii frumosi si ca e frumoasa si i-am spus bine pa stai cu iubitata si a zis bine si dupa aceea eu eram suparata ca m-am certat si cu prietena mea pentru el si am vb cu el prin mesaje ca imi dadea tot mereu ocupat si dupa aceea a zis ca el m-a iubit dar daca m-am luat dupa prietena mea si i-am scris bine m-am certat cu ea si dupa aceea ma suna si vb cu el si i-am spus esti suparat pe mine si el spune nu dar nu putea sa vb si i-am spus tu chiar ai iubita si el spune da si a zis dar putem fii amici si i-am spus bine si a zis acum sa ii dau bip si el ma suna de fiecare data si putem sa ne intalnim si eu am spus de unde e si a zis nu mai stiu din ce oras si l-am mintit ca acolo sta o matusa si un unghi si a zis pe cine ca cunaste pe toata lumea de acolo si am zis eee si i-am spus e mai frumoasa iubitata de cat prietena mea sau de cat toate care le aveai si el a zis da si totusi azi cand am vb cu el el a crezut ca am iubit si l-am mai intrebat si cat tine o relatie si a zis ca cel mai mult 7 luni si i-am spus bine cu suparare si i-am spus si cine e de a doua fata care o sa fii cu ea si el a zis poate tu poate alta si eu am zis da la anul si a zis pai la anul ca poate mai cresti si u eu am 13 ani si el are 19 ani face 20 ani acum in Martie.Deci un mik sfat plsss Funditalove struck

Răspuns Câştigător
| roxaa_5485 a răspuns:

Tu 13 si el 19:O:O?
atat d mare?
Hi sa trecem peste asta
Pai daca are 20 d ani poate nu a vrut tocmai... iubire poate doar...patul la vrut
oh go on
Si tu ar tb sa te impaci cu prietena ta, si lasa`l pe el ca acum sia facut iubita
Te inteleg ca tie greu, te`ai atasat de el...
Lasa`l ...gaseste`ti pe altcneva care sa te meritehappy

Dar

5 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

E cam mare diferenta, ma gandesc sa nu fi vrut sa profite de tine.
In cel mai rau caz a vrut sa vada cum esti, si dupa, a revenit pe pamant.
Sunteti din alte orase, nu o sa mearga.Niciodata nu merge.
Eu cred ca trebuie sa o lasi asa...Ramaneti prieteni, dar nimic mai mult.
E cam 7 ani diferenta intre voi, atata e intre mine si fratemiu, si el are 22, mi se pare cam mult.
Mult succes:*:*, sper sa faci ce e mai bine.

| Joanne a răspuns:

Sfatul nr 1: Invata sa te exprimi mai bine. "i-am" e de fapt i-am, "unghi" e unchi, "fii" e fi... Foloseste semne de punctuatie. Ai povestit tot intr-o singura fraza, nu ai niciun punct. O_o
Sfatul nr 2. Impaca-te cu prietena ta si lasa-l in pace. Gaseste-ti un baiat mai apropiat varstei tale, din orasul in care locuiesti.

| Marijuana187 a răspuns:

Nu e de tinelaughing de aia te-a lasat e diferenta de varsta...winking

| OnUtZzZaAa a răspuns:

Iti inteleg situatia dar nu te pune cu unul de 20 de ani nu e de nasul tau, tu il placi mult dar pentru el esti inca un copil si doamne feri sa patesti ceva ca acum se intampla multe de la baieti si iti sugerez sa iesi cu unu de varsta ta

| Andrei97_8727 a răspuns:

Buna in primul rand iti zic wow o poveste de dragoste si o intrebare nu prea vezi asa ceva pe aici si sfatul meu ar fi sa ii zici ca inca il iubesti si tii la el si sa nu va ascudeti dupa vorbe ca asta se intelege de aici poate e altfel dar te-ai exprimat gresit in fine asta tu sti.Deci cum am zis sa-i spui cal iubesti si tii la el si sa-i spui minciuna cu unchiu si cu matusa ca adevarul se afla pana la urma si daca afla s-ar putea sa se supere pe tine si de data asta sa nu mai vb cu tine deloc nici sati rasp la mesaje si la tel. Dar faci cum crezi ca este mai bine si sa speram ca va esi cum vrei u bine papawave.