| darts01 a întrebat:

La A.S.E daca nu iti atingi numarul de credite in anul 2 repeti anul sau esti exmatriculat?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

La ASE- Bucuresti, trecerea din anul II in anul III de studii se face "dacă au obţinut cumulativ(anii I si al II-lea) minimum 75 de credite de studii transferabile aferente disciplinelor obligatorii şi opţionale din planul de învăţământ;
în caz contrar, studentii vor fi exmatriculati cu drept de reinmatriculare "--- vezi sursa( la pagina 6 ) : http://mefc.ase.ro/Media/Default/baza%20legislativa/licenta2016.pdf