| Șevval a întrebat:

Bună TPU! Dacă am trei restanțe una are 4 credite, următoarea tot 4 credite, iar cealaltă are 2 credite, pot să pic anul? Când repeți de obicei anul sau când ești exmatriculat? Funda!

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Aceste lucruri tin de fiecare facultate in parte, de cum vor ei sa faca. De exemplu la mine, chiar daca unele persoane nu aveau numarul minim de credite, au trecut totusi mai departe. Cat despre repetarea anului ori alegerea exmatricularii, la fel, depinde de facultate. Citeste regulamentul facultatii tale, caci doar acolo o sa gasesti aceste informatii. Ori, daca nu gasesti, trimite un e-mail catre secretariat si intreaba.