| Florin9Florin9 a întrebat:

La angajare ai nevoie obligatoriu de diploma de bacalaureat în original sau merge și cu o copie?

Răspuns Câştigător
| anonim3247 a răspuns:

Obligatoriu originalul sau copie legalizată la notariat.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Original si copie. Copia va ramane la ei.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Nu te lua dupa anonim3215. El crede ca faci dezbaterea pentru mostenire, cu copia aia legalizată.

| darrio2007 a răspuns:

Ăsta după ce că nu are dreptate, trece si la atacuri la persoana. Culmea e ca tot el se simte atacat.
Isi face alt cont, baga la ignore pe cei care il contrazic sau l-au contrazis pe calalalt cont, numai sa nu poata fi raportat.
Anonimule, unde a scris el ceva de instructor?

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Si pe celalalt cont a avut probleme cu atacurile la persoana.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru darrio2007):

Corect,dovada ca e aceeasi persoana!
si sterge raspunsurile care l-ar putea compromite.

| Violleta2022 a răspuns:

Originalul este obligatoriu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de la firma la firma.
Oricum originalul va ramane la tine.

| Fatamuntilor a răspuns:

Acum o oră | anonim3215 a răspuns:

FATA MUNTILOR - uite NIVELUL la site TPU din cauza la ăștia ca tine.

0 (ZERO) răspunsuri și interes pentru întrebările astea.

https://www.tpu.ro/utilizator/tpu/intrebari/
Imi pare rau ca fac chat aici, dar
Anonimull, cum adica 0 raspunsuri?
am aproape 14000 de raspunsuri aici in 11 ani de activitate
Probabil tie nu ti se arata pentru ca sunt blocata de tine si nu ai acces la profilul meu.IN schimb eu pot intra pe alt tau, chiar daca nu iti pot comenta/vota /raporta, dar dupa cum vezi solotii se gasesc.

| Lioana a răspuns:

Copie se da. Eu am trimis pe mail actele, nici macar nu le-am printat. Dar daca angajatorul iti cere originalul pentru a verifica copia il arati. In orice caz angajatorii nu au dreptul sa retina originalul diplomei tale.

| UserRo10 a răspuns:

Depinde de cat de mare e firma si de procedura interna. De obicei o duci in original, se face copie si o iei inapoi acasa

| Sssofia a răspuns:

Cred că mai întâi îți cere originalul și apoi îți face copie. Nu știu, inca nu m-am angajat...