| pinky_8347 a întrebat:

La ce facultate as putea intra? Cu detalii despre aceasta! Eu sunt in clasa a 10-a la Stiinte-Sociale si as dori sa stiu cam ce facultati as putea urma dar fara matematica.

Multumesc! [funda]

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Poti intra la orice facultate, trebuie doar sa o alegi! fara mate sunt o gramada de sectii: de la materi pure precum romana, limbi straine, geografie, istorie si pana la drept, psihologie, sociologie, turism si multe altele. alege orasul si facultatea si vezi ce secti are.

2 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Pai fara matematica ar fi: Sociologie, Psihologie, Litere, Jurnalism, Relatii International, Comunicare si Relatii Publice, Drept, Geografie, Filosofie, Istorie.

| NickiMinaj a răspuns:

Relatii Internationale e in cadrul ASE-ului. Si desi admiterea e acum pe baza de dosar ( hahaha) tot o sa dai de matematica.
Eu as alege Dreptul + Stiinte politice si in 5-10 ani v-as ameneta pe toti.