| Cosmina33 a întrebat:

Buna!
Sunt in clasa a8a si vreau sa devin avocata, dar nu stiu la ce profil sa dau la liceu deoarece nu vreau ceva bazat pe matematica, fizica sau chimie.
Profa d engleza m-a sfatuit sa dau la stiinte sociale dar habar nu am ce sunt alea si ce facultate pot urma?! :o
Va rog sa-mi spuneti cam ce profil as putea urma pentru a intra la drept?
Funda + vot!
Multumesc! kiss

Răspuns Câştigător
| inna07 a răspuns:

Cum a zis si profesoara ta, la stiinte sociale e cel mai bine

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bun sfatul profesoarei, este profilul cel mai potrivit facultatii de drept. d
De asemenea si filologia este potrivita, este apropiata de stiinte sociale. Numai bine!

| Lavinia218 a răspuns:

Filologie

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Bună!
Eu știu că cel mai bine este să dai la filologie, dar cred că științele sociale sunt și ele o alegere bună.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Profil uman facultatea de stiinte naturale si protectia mediului

| XatomisX a răspuns:

Eu am facut economic profil contabilitate si acum sunt student la medicina laughing) ce legatura a avut? cand eu din a 11-a nu am mai facut chimie fizica biologie? am facut pregatire si am intratwinking in Bucuresti chiar

| Cosmina33 explică (pentru XatomisX):

Da dar eu nu fac deloc chimie si fizica pentru ca profa nu face ore...vine si ne canta