| Juliebelle a întrebat:

La ce facultati pot merge daca acum fiind la liceu sunt la uman, filologie franceza?
toate pana la profesor, deoarece nu imi place aceasta meserie. Ce facultati ar fi indicate si recomandate? Ce profiluri?
funda:*

2 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Poti face orice facultate doresti, nu conteaza ce profil termini.Iti va fi mai usor de exp sa dai la drept daca ai facut un liceu cu profil de filologie pentru ca te-ai axat destul de mult pe lb romana, insa poti da si la medicina cu toata ca iti va fi mai greu pentru ca nu ai suficiente cunostinte, pana la urma totul se va lua de la inceput la facultate.Incearca sa te orietezi spre facultatea de psihologie,jurnalism,de geografie,de istorie, de litere si te poti face traducator, nu neaparat profesor(asta daca stii bine cateva limbi). Mult succes!

| Dante81 a răspuns:

Incearca in comunicare. Chiar daca franceza nu e raspandita f larg pe la noi, un PR bun se poate folosi de ea. Bafta!