| sopranaCadaverica a întrebat:

La ce nivel as putea ajunge cu limba franceza daca ma pregatesc zilnic cate 3 ore (gramatica, traduceri, citit, ascultat) in... 7 luni? happy mentionez ca sunt incepatoare dar pot intelege cu usurinta un text de nivel mediu. Gramatica nu prea cunosc bine si vocabularul nu e pus la punct. Pareri?

5 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Poti ajunge la nivelul 3 de la Turnul Eiffel, cu multa pregatire la limba franceza. Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ține de iq

în cazul tău.un a2

| Ensiferum a răspuns:

Eu am ajuns la nivel 3 in 6 luni.

| 1upTally a răspuns:

Pai depinde la ce nivel o vei invata... Daca o inveti la nivel de incepator probabil ca in 7 luni nu vei sti mare lucru... Daca inveti la nivel de profesionist ai putea sa o inveti chiar si mai devremebig grin

| sopranaCadaverica explică (pentru 1upTally):

Am spus la ce nivel. Scrie in intrebare. Reciteste.