| sopranaCadaverica a întrebat:

Un tip m-a rugat sa iesim si sa lucram impreuna la franceza. Eu nu-s avansata la aceasta limba, dar nici incepatoare. Ce exercitii am putea lucra? Spunea ca il intereseaza mai mult vocabularul.

13 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Sigur nu il intereseaza mai mult oralul?

| sopranaCadaverica explică (pentru HadesSs):

Poate tipul ala e var-miu. Te-ai gandit la asta?

| HadesSs a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Si daca e varu-tu ce?

| sopranaCadaverica explică (pentru HadesSs):

Pai ziceam si eu. Are nevoie de ajutor la franceza, nu de oral. Oral cu prietena. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ba nu mai vorbiți prostii ca îl interesează oralul. Poate ii place mai mult analu rolling on the floor

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Daca as fi in locul mamicii tale, mi-ar fi frica sa te las sa iesi din casa la cat de cretin esti. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)))))))))))))) doamne dumnezeule

| christine99 a răspuns:

Troll.

| unvecin a răspuns:

Cred că ar fi fain să luați o carte în franceză și să o citiți cu voce tare și tradus. Una drăguță: „Le Petit Prince", de Antoine de Saint-Exupéry.

De acolo puteți porni cu analize gramaticale. Sau exerciții ce vă vin pe moment, gen: tu cum ai formula cu cuvintele tale fraza asta?

Spor!

| DorelExpertu a răspuns:

Pe vremea mea, cand voiam sa trag la poarta, invitam fetele la un film.
Dar vad ca vremurile s-au schimbat, acu daca vrei sa tragi la poarta, le inviti sa invatati vocabuoralu la franceza.

| Ensiferum a răspuns:

Te invăt eu franceza daca vrei. Stiu si 2 dialecte.

| sopranaCadaverica explică (pentru Ensiferum):

Fara misto? laughing ce dialecte?

| Ensiferum a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Fara misto. Dialect din Valonia(Belgia) si franceza cu dialect Flamand.