| christine99 a întrebat:

La ce se refera cerinta "sa fii o persoana dinamica, intr-un mediu dinamic" intr-un anunt de angajare?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Adică să muncesti pe rupte. Dar spus asa mai elevat.

6 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O persoana energica, un mediu agitat, in care nu ai timp sa stai pe loc, trebuie sa fii in priza.

| Panamax a răspuns:

Este o expresie pe care o repeta ca papagalii toti angajatorii.
Poate sa insemne nimic sau orice.

| ziftode a răspuns:

Pe scurt: in jurul tau lucrurile se misca repede, iar tu nu numai ca trebuie sa faci fata, TREBUIE SA LE MISTI SI MAI REPEDE (profesional vorbind)

daca nu intelegi, atunci job-ul nu e pentru tine!

din pacate la ora asta nu imi vin in cap exemple elocvente, in afara de unul care poate nu o sa iti spuna nimic: personajul lui Gerard Butler din Hunter Killer... capitanul de submarin dinaintea lui a facut FAIL CU BRIO si din cauza asta el, submarinul lui si tot echipajul lui au murit, ca sa nici nu incep cu restul lumii care, din cauza incompetentei lui, ar fi intrat intr-o chestie mica numita: "global termonuclear war"

sunt sigur ca nu gasesti un job la fel de critic, insa ideea e aceeasi, sper din tot sufletul ca ai inteles!

| xVictor a răspuns:

Simplu, sa nu fi moleșită și să fi continental cum sa.ti păstrezi energia pe toată durata programului de lucru pentru că unul cu vibe de înmormântare le strică vibe.ul la toți iar în cazul asta o să scadă producția. Pe scurt sa fi energica

| Gabriel2424 a răspuns:

Adica sa fi o persoana rapida, inteligenta ce se poate descurca in lucru pe care il faci.

| cataleya1794t59578 a răspuns:

Sa fi o persoana energica si cu o si gandire rapida intr-un mediu care cere asta.