| Caramel1618 a întrebat:

La facultatea de inginerie geologica, matematica, fizica și chimia se iau de la început? Sunt praf la fizică și chimie.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te ia nimeni de la inceput!
Este problema ta daca iti pui meditatori inaininet sa ajungi al facultate, fiindca acolo se astepata sa ai un nivel mediu, macar cat ai invatat in scoala generala si liceu, fiindca nici un profesor nu-ti va preda la universitate materie de scoala generala.
Iarta-ma, dar la geologie se invata pe rupte matematica, fizica si chimie, toti profesorii astepatandu-se sa fii capabil sa rezolvi probleme si ecuatii chimice.

| Nirvanaaa a răspuns:

Trebuie sa te duci cu o baza. Învață și tu baza vara asta. Nu așa în detaliu, cât sa ai idee.
La facultate eu m-am lovit și de noțiuni din liceu. E materia încărcată și nimeni nu sta sa iti aducă aminte detalii din liceu, dar dacă iti dorești facultatea asta, citește tu în timpul tău liber putin. Restul capătă sens acolo.